O nás

Tradiční čínská medicína mně samotné pomohla v životě několikrát. Bohužel jsem ji vyhledala vždy až ve chvíli, kdy si ta západní se mnou nevěděla rady. Bolesti hlavy, opakované angíny, problémy po očkování... Vždy se roztočil kolotoč různých lékařů, specialistů, vyšetření a léků. Příčina se nenašla a vlastně ani příliš nehledala. Jak říká jedno čínské přísloví: "Kdo je dlouho nemocen, sám se stane lékařem." A tak jsem se dostala k čínské medicíně :-)

Nic na tomto světě se neděje bez příčiny. Stejně tak v našich tělech. Jen je potřeba pátrat, analyzovat, naslouchat své intuici a hlavně to nevzdávat. TČM jsem studovala čtyři roky, první rok v Praze pod Československou SinoBiologickou společností, poté, co jsme se přestěhovali k Velichovkám, pokračovala jsem další tři roky ve studiu na škole TCM Longmen u MUDr. Strnada v Hradci Králové. Tímto mu děkuji za jedinečné předání zkušeností a znalostí, kterých si velmi cením. Ve studiu čínské medicíny pokračuji i nyní, a to formou odborných a postgraduálních seminářů u nás v Česku či v Evropě.

K tradiční čínské medicíně přistupuji s obdivem a pokorou. Jde o unikátní  systém diagnostiky, léčby, prevence a pochopení lidského těla v tom nejkomplexnějším podání. Je pro mě ctí, že mohu tento sofistikovaný přístup aplikovat v dnešní moderní době a díky němu pomáhat svým pacientům v cestě za uzdravením. I když, jak říkají Číňané, správně zvolený lék je jen 30% úspěchu, zbytek záleží na životosprávě. Spolupráce pacienta je zkrátka nedílnou součástí každé terapie. Čínská medicína totiž nikdy neléčí jen jednu věc, například bolavé ucho, ale snaží se nastavit rovnováhu v celém těle a v duši pacienta (ucho je vývodem ledvin, k uchu vede dráha tenkého střeva a kolem ucha zase dráha tří ohřívačů, pískání v uchu má nejčastěji na svědomí dráha jater atd...).

Ordinace Medichina je místem, kde skutečně hledáme kořeny Vašeho problému. Místem, kde ke každému přistupujeme s respektem a úctou. Místem, kde pomáháme Vašemu tělu znovu nalézt ztracené zdraví a dlouhověkost. A také místem, kde vládne úsměv. Přesně tak, jak říká má čínská lékařka a učitelka: "Veselá, veselá".

Těším se na Vás :-)

Klára Carbová